Harmonogram wycieczek na rok szkolny 2018/2019

L.P. DATA GRUPY MIEJSCE NAZWA/PROGRAM
1) 3 października

 

4, 5 Ogród Saski

 

Gra miejska z okazji stulecia odzyskania niepodległości

 

2)

 

19 listopada 3, 4, 5 Teatr „Kamienica”

 

Przedstawienie teatralne pt. „Pan Tenorek i błękitny balonik”

 

3) listopad 1, 2 Teatr „Scena Małego Widza” Przedstawienie teatralne pt. „Rozplatanie tęczy”

 

4) 11 grudnia 3,4, 5 Gospodarstwo agroedukacyjne „Bombkolandia” Urle

 

Fabryka Ozdób Choinkowych

i wizyta w Krainie Świętego Mikołaja

5) luty 4, 5 NBP – Centrum Pieniądza

 

Warsztaty interaktywne i zwiedzanie ekspozycji Banku Centralnego pt.

„O pieniądzu to i owo”

 

6) marzec 3, 4, 5 Teatr „Capitol”

 

Przedstawienie teatralne pt.

„Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

 

7) marzec 1, 2 Teatr „Capitol”

 

Przedstawienie teatralne pt.

„Jaś i Małgosia”

8) kwiecień 4, 5 Ogród Zoologiczny Zajęcia edukacyjne pt. „Opieka nad zwierzętami egzotycznymi i domowymi” i spacer po ogrodzie

 

9) 20 maja 4, 5 Park Zabaw i Edukacji dla Dzieci „Argo City” Wycieczka jednodniowa

„Co biega i hasa po polach i lasach”

 

10) 21 maja 1, 2, 3 Park Zabaw i Edukacji dla Dzieci „Argo City” Wycieczka jednodniowa

„Co biega i hasa po polach i lasach”

 

Harmonogram teatrzyków na rok szkolny 2018/2019

 

 

MIESIĄC

DATA

GODZ.

NAZWA I TYTUŁ

Wrzesień

07.09.2018

21.09.2018

9.00

9.00

Poznawanie przez doświadczanie

Warsztaty plastyczne „Warszawa nasze miasto”

Październik

02.10.2018

05.10.2018

18.10.2018

19.10.2018

09.00

11.00

11.00

Poznawanie przez doświadczanie

Teatrzyk „Jesienny Musical”

„Pasowanie na Przedszkolaka”

Koncert „Jesienna zabawa”

Listopad

06.11.2018

16.11.2018

30.11.2018

09.00

11.00

09.00

Poznawanie przez doświadczanie

Teatrzyk „Szanujmy zabawki”

Warsztaty plastyczne „Artystyczne dzieło sztuki”

Grudzień

04.12.2018

07.12.2018

18.12.2018

09.00

11.00

13.00

Poznawanie przez doświadczanie

Koncert „Zimowa muzyka”

Zabawa z Mikołajem

Styczeń

08.01.2019

18.01.2019

09.00

9.30-

11.00

Poznawanie przez doświadczanie

Bal karnawałowy

Luty

05.02.2019

22.02.2019

28.02.2019

09.00

09.00

11.00

Poznawanie przez doświadczanie

Warsztaty „Karnawałowe szaleństwo”

Teatrzyk „Srebrzynka”

Marzec

05.03.2018

08.03.2019

22.03.2019

09.00

11.00

11.00

Poznawanie przez doświadczanie

Teatrzyk „Co w trawie piszczy, czyli barwny świat owadów

Koncert „Budzi nas wiosna”

Kwiecień

02.04.2019

05.04.2019

26.04.2019

09.00

09.00

11.15

Poznawanie przez doświadczanie

Warsztaty „Pisanki i Faberge”

Teatrzyk „Przygoda w Starej Warszawie”

Maj

07.05.2019 10.05.2019

17.05.2019

30.05 2019

09.00

11.15

11.00

11.00

Poznawanie przez doświadczanie

Teatrzyk „Kosmiczne przygody”

Koncert „Ptasi koncert”

Zabawa z okazji Dnia Dziecka

Czerwiec

04.06.2019

14.06.2019

21.06.2019

09.00

11.00

09.00

Poznawanie przez doświadczanie

Teatrzyk „Przyjaźń to skarb”

Warsztaty plastyczne „Kot, pies, czapla, kuropatwa”

 

Harmonogram konkursów na rok szkolny 2018/2019

HARMONOGRAM KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH W PRZEDSZKOLU NA ROK SZKOLNY 2018/2019

TERMIN

KONKURS

UWAGI/CELE

WRZESIEŃ

2018

KOCHAM CIĘ POLSKO”- konkurs fotograficzny

Rozwijanie zainteresowania pięknem polskich krajobrazów.

PAŹDZIERNIK

2018

WIERSZE PATRIOTYCZNE”- konkurs recytatorski

Kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych poprzez rozwijanie w nich poczucia przynależności społecznej, budzenie świadomości narodowej, poznanie znaczenia słowa Ojczyzna, rozwijanie zainteresowania pięknem polskiej literatury i kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

LISTOPAD

2018

KOLORY NIEPODLEGŁOŚCI”- konkurs plastyczny

Uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski, ukazanie różnych form obchodów rocznicy niepodległości w środowisku lokalnym, wspieranie postaw patriotycznych i szacunku do symboli narodowych, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, popularyzowanie wiedzy o tematyce patriotycznej w formie plastycznej oraz kształtowanie inwencji twórczej, wyobraźni i wrażliwości artystycznej.

GRUDZIEŃ

2018

KARTKA BOŻONARODZENIOWA”- konkurs plastyczny

Uwrażliwianie dzieci na kultywowanie tradycji i propagowanie różnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi.

LUTY

2019

MÓJ ULUBIONY SPORT ZIMOWY”- konkurs plastyczny

Propagowanie różnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi.

MARZEC

2019

KARTKA WILEKANOCNA”- konkurs plastyczny

Uwrażliwianie dzieci na kultywowanie tradycji i propagowanie różnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi.

KWIECIEŃ

2019

WIOSNA”- konkurs plastyczny

Propagowanie różnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi.

MAJ

2019

POLSKA – MOJA OJCZYZNA”- konkurs plastyczny

Kształtowanie tożsamości narodowej, poczucia przynależności do narodu i kraju oraz postawy patriotycznej.

CZERWIEC

2019

WIERSZE J. BRZECHWY”- konkurs recytatorski

Popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.